Vysávače na vodu a kvapaliny

Vysávanie vody patrí medzi časté operácie v každom odvetví priemyslu. Náhodné, alebo krátkodobé vysatie kvapaliny v malých množstvách, zvládne väčšina vysávačov CFM.
Pre časté práce a veľké objemy tekutiny, spoločnosť Nilfisk CFM ponúka široké spektrum výrobkov, čo sa týka výkonu a prevedenia.

Najdôležitejšie systémy pri vysávaní kvapalín

Kontrola naplnenia

Je dôležitá pre bezporuchový chod a ochranu sacích turbín proti preplaveniu kvapalinou. Najjednoduchšie riešenie je mechanický plavák, ktorý pri naplnení nádoby upchá vstupný kanál sacej turbíny. Nevýhodou je nebezpečenstvo zaseknutia, hlavne pri silne znečistených látkach. V tomto prípade je najspoľahlivejšia kontrola pomocou podtlakového snímača, ktorý elektricky odstaví sacie motory.

Vyprázdňovanie nádoby

Základom je výpustný ventil, kde po jeho otvorení vyteká kvapalina samospádom. Ďalší spôsob je tlakové vypúšťanie pomocou tlakovania odpadovej nádoby, alebo vstavaným čerpadlom, kde vyteká kvapalina oveľa rýchlejšie a môžeme ju dopravovať na väčšie vzdialenosti.
Čistiace stroje Priemyselné vysávače Nilfisk CFM Vysokotlakové čističe Čistiace a umývacie stroje na podlahy Čistiace stroje Vysokotlakové umývačky Upratovacie služby Zvolen Čistiaca technika VILTECH